Domain Otoritesine Farklı Bir Bakış Açısı

Domain Otoritesine Farklı Bir Bakış Açısı

Domain otoritesi hakkında farklı düşüncelerim var ve nedenleri ile açıklıyorum. Yapmış olduğum çalışmalar sonucunda DA, PA gibi değerlere saplanıp kalmamanız gerekiyor. Online analiz programlarının sunmuş olduğu değerler daha çok hata yapmanızı sağlamaktadır.

Domain Otorite Değerleri Hakkında Görüşlerim

Google PR “Page Rank” temelleri üzerine kurulmuş bir arama motorudur. Lakin, bu durum ilk kurulduğu zamanlar için geçerlidir. Puanlama sistemi tamamen değişmiş durumdadır ve artık Google Pagerank kullanan bir arama motoru değildir.

Bir çok SEO Analiz programı ve online yazılımları kendi algoritmalarına göre DA, PA puanları üretmektedir. Sıkı bir arkadaş olacağımızı düşünüyorum ve ne olursa olsun bana güvenmeni istiyorum. Bildiklerimi seninle paylaşacağım dan emin olabilirsin.

Sitene online analiz programlarında gördüğün düşük değerli bağlantıların gelmesi zarar vermez. Şaşırmana gerek yok, okumaya devam et ve nedenlerini birlikte inceleyelim;

Siten ile aynı ve benzer içerikleri üreten sitelerden gelen bağlantılar sitene zarar vermemektedir. Neden? konu için yazar yetersiz olduğundan senin yazından bir bölüm veya tamamını kullanmış olabilir. Kaynak gösterdiği sürece bu senin aleyhine bir durumdur.

Bir forumdan veya bir yorumdan link gelmiş olabilir puanlar analiz programlarına göre düşük olabilir. Ama seni tavsiye eden en doğal bağlantı tiplerinden olduğu için popüler bir siteden gelecek bağlantıdan daha kıymetlidir. Ben her zaman kıymetli bağlantılarım olarak görürüm düşük değerli sitelerden gelen bağlantıları. Şimdi daha çok hak vermeye başlayacaksın. Alanında uzman bir site neden seni referans olarak göstersin ki? daha mı bilgilisin. Aynı kulvarda mücadele ettiğin sitelerden yüksek değerli bağlantı elde etmek sadece zaman kaybıdır. Konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan siteler yazını referans olarak göstermek ve yayınlamaktan çekinmeyeceklerdir. Şimdi daha çok anladığını düşünüyorum, SEO‘yu sevmeye başlıyoruz galiba.

Farklı sitelerde “forum, blog vb” bir soru sorulmuş olabilir ve sende referans olarak gösterilmiş olabilirsin bir ziyaretçi tarafından. Bu bağlantıyı reddetmek çılgınlık olacaktır. Bazen bu bağlantıları elde edebilmek için çok mücadele veriyorum diyebilirim. Birileri siteni ve seni tanıyana kadar büyük bağlantılardan uzak durabilirsin.