Google ilk Sayfa da Yer Almak için SEO Stratejileri

Google ilk Sayfa da Yer Almak için SEO Stratejileri

Google ilk sayfa da çıkmak çok heyecan verici değil mi? Bu gün sizlere uzun zamandır kullandığım ve her defasında olumlu tepki aldığım tekniği anlatacağım. Öncelikle teknik defalarca denenmiş ve her test sonucunda Google ilk sayfa sonuçlar arasında yer almıştır. Tekniğin Google ilk sırada çıkma ile karıştırılmaması da gerekmektedir.

İyi bir konum elde etmek için çok iyi bir araştırmacı olmanız gerekiyor bunu unutmamalısınız. Bir çok site sahibi ilk sayfada çıkmak için çok fazla içerik yazılması gerektiğini düşünerek, her gün sitelerine anlamsız ve değer katmayan içerikler giriyor. Önemli olan konu aramayı yapan ziyaretçiye aradığı sonuç için en anlamlı ve referans gösterilecek bir içerik sunmaktır. Arama motorları gibi düşünmeniz gerekiyor, sürekli daha önceden üretilmiş içerikleri üreten bir siteyi neden referans göstersin. Diğer sitelerden farklı olduğunuzu göstermeniz gerekiyor. Bunu da başarmak için alanınızda ne kadar uzman olduğunuzu içeriğiniz ile ispatlamanız gerekiyor. Otoriter içerikler, her zaman sitede kalma oranınızı ve tekrar sitenize uğranılmasını, referans olarak başka platformlarda, sosyal medya paylaşımlarında sunulmanızı sağlayacaktır. Google 1. sayfada çıkmak evet çok heyecan verebilir, bunun için emek vermeli ve alanınızda uzman olmalı, yeniliklere açık olmalı ve ziyaretçilere değer vermelisiniz.

Google ilk Sayfa da Çıkmak İçin Neler Yapmak Gerekiyor?

Google ilk Sayfa da Çıkmak İçin Neler Yapmak Gerekiyor?

Google üst sıralarda çıkmak için eminim hepiniz siteniz için harika içerikler yazıyorsunuz. Peki, bu içerikleriniz için  seo optimizasyonu yapıyor musunuz? Bilginiz dahilinde evet, ettiğinizden eminim. Google ilk sayfa olmak isteyen içerik üreticilerinin %90’ı başarısız olur. Sadece %10’nun şansı vardır. Gözden kaçan bazı ince püf noktaları bilmediğiniz sürece, sayısız içerik üretmeye devam eder ve her zaman hayal kırıklığına uğrarsınız. İlk sayfada yer almayan bir makaleye sahipseniz, yani yazmış olduğunuz içerik, 2,3,4,5 nci sayfalarda ise, yetersiz bir makale ortaya çıkarmışsınız demektir. Hedefinizi her zaman büyük tutmalısınız Google da ilk sırada nasıl çıkarım diye önemli stratejiler geliştirmeli ve bıkmadan usanmadan, içeriğiniz için araştırmalar yaparak en iyi konumu yakalamaya odaklanmalısınız.

Yapacağınız işlemleri adım adım anlatarak daha rahat anlamanızı sağlayacağım. Tüm anahtar kelimeler için aynı tepkiyi beklememeniz gerekiyor. Rekabet oranı basit, orta seviyeler için teknik %100 etkilidir. Yüksek rekabet için kullanılan teknik ise, aşağı yukarı aynı temeller üzerinden hareket edilerek yapılmaktadır. Teknik yüksek rekabet kelimelerde 1,2 sayfa ilerlemenizi rahatlıkla sağlayacaktır. İlerleyen zamanlarda yüksek rekabet kelimeler içinde bir makale yazabilirim. Hemen tekniğin uygulanışına geçelim. Bundan sonraki adımları videom’dan takip etmeniz gerekmektedir. Yine aklınıza takılan sorular olursa, konu altından bana iletebilirsiniz. Yine SEO Rehberi makalemi inceleyerek daha fazla teknik bilgiye ulaşabilir, SEO Teknikleri kitabıma ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz.

Google ilk Sayfa SEO Stratejileri Eğitim Videosu

Canlı yayın bugün gerçekleştirilmiştir. Sosyal medya platformlarım da gerçekleştirmiş olduğum canlı yayını izleyebilir ve sizde harika yeni SEO stratejileri geliştirebilirsiniz. Makale yazarken tüm kozlarınızı bir anda harcamayın, öncelikle en düşük karakter sayıları ile denemeler yapın istediğiniz konumu elde edemediğinizde, adım adım makalenizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Canlı yayında karıştırılmaması gereken konu, ana anahtar kelime için 1 makale seçin ve o makale haricinde aynı anahtar kelime için farklı makalelere ve sayfalara link vermeyin. Eski konulardan yeni konulara link verirken sadece anahtar kelime geçiyor ise link verilmeli, lakin yeni konudan aynı anahtar kelime geçiyor diye eski konuya link verilmemelidir. Anahtar kelime linkleri sadece yükselmek istenilen ana konu için yönlendirilmelidir. Burada biraz kafanızı karıştırmak ve geliştirmenizi istediğim için karışık anlattım, geliştirmek tamamen yaratıcılığınıza bağlıdır.

Tekniği anlatırken SEO’ya bakış açınızı birazda değiştirmek adına konu içerisinde farklı konulara da değinilmiştir. Bir çok kişi Google da üst sıralara çıkmak için gereksiz yatırımlar yapar. Hatta işi biraz daha abartıp, tanıtım paketlerine yüklenerek Google da üst sıralara çıkmak için sitelerine zarar verirler. Bunun yerine doğru stratejiler geliştirmeli, SEO!nun sadece para harcanarak yapılan bir çalışma dalı olmadığını unutmamak gerekiyor. Doğru zamanda doğru hamleler yapmak, gereksiz harcamalar ve zaman kaybını önleyecektir.