Home / Google / Google Search Console Beta’ya Bir Yıllık Data Ekledi
search console 12ay

Google Search Console Beta’ya Bir Yıllık Data Ekledi

Google Search Console’da artık bir yıllık veriyi görmeye başlayacağız. Yeni beta sürümde ortaya çıkan yenileğe göre yıllık veya daha fazla veriye ulaşmak mümkün, eski console özelliklerinde sadece 90 güne kadar geriye gidebiliyorduk buda uzun dönemli analizlerde sitenin sıralama takibi, tıklama ve görüntüleme verilerinde eksiklere neden olabiliyordu.

Yeni gelecek olan Search Console özellikleri

  • Son 7 gün
  • Son 28 gün
  • Son 3 ay
  • Son 6 ay
  • Son 12 ay
  • Tüm zamanlar

Seçenekleri yer alıyor.

Bunun yeni Google Search Console’da en fazla istenen özelliklerden biri olduğunu ve ekleneceğini biliyorduk, SEO uzmanları için bu durum heyecan verici çünkü yeni alınan bir sitede eski verileri görememek büyük sorunlara neden olabiliyordu ancak yeni özellikle daha verimli analizler yapılabilecek.

Şuan merak ettiğimiz soru ise beta sürecinin ne zaman tamamlanacağı çünkü 2013’den bu yana yeni search console’un geleceği söyleniyor ancak pek bir ilerleme olmamıştı. 2017’de ise yeni tasarım tamamlanarak beta açılmıştı. Genel beklentiler 2018’de yeni console’a geçeceğimiz yönünde peki geçiş yaptığımızda eski verileri görebilecek miyiz?

Resmi açıklama gelmeden bu tur sorulara cevap vermek gerçekten zor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 14 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 3,71. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

İlginizi Çekebilir

301 yönlendirme sorunları

301 Yönlendirme Sonrasında Sıralama Düşüşü ve İndex Almama Nedenleri

Site adresinizi değiştirdikten sonra neden eski sıralamaları alamıyorsunuz? Diğer sitenizin indexleri neden halen Google arama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir