Home / SEO / H1 Etiketi Nasıl Kullanılır? H1 Tags Birden Fazla Kullanılır mı?
h1 etiketi kullanım

H1 Etiketi Nasıl Kullanılır? H1 Tags Birden Fazla Kullanılır mı?

H1 etiketi konusu çok tartışıla gelmiş bir konudur. Web sitenizin HTML5 şablonlardan oluşturulduğunu düşünecek olursak, H1 etiketlerini nasıl ve nerede, kaç adet kullanmanız gerektiğini daha rahat anlayacaksınız.

Sitemin şablonu birden fazla H1 etiketi içeriyor. Bu bir sorun mu?

H1 etiketini bir sayfada birden fazla kullanabilirsiniz

Bu durum sizi şaşırtıyor olabilir, lakin HTML5 bir şablonda sayfaların önem derecesini belirtmek için semantik olarak birden fazla h1 etiketi kullanabilirsiniz. Google çalışanı John Muller H1 etiketleri için harika bir video yayınladı ve sizlerinde aklında sorular kalmaması adına, videoyu sizlerle paylaşıyorum.

Bazı sitelerde birden fazla H1 başlık var. Kötümü? John Muller cevaplıyor.

H1 etiketini birden fazla kullanmanın çok iyi göründüğünü ve semantik seo çalışmalarında faydalı olduğunu John Muller doğrulamaktadır. Yıllardır tartışılan bir konudur, bir sayfada kaç adet h1 etiketi kullanılacağı konusunda sayısız içerik ve forum tartışması gerçekleştirilmiştir. Özel bir bağım ve hayranlığım olan John Mullerin bu konuya açıklık getirmesi gerçekten çok iyi oldu.

H1 etiketlerini nasıl kullan malısınız?

Sitenizin ve sayfanızın amacını net bir şekilde anlatacak ve yönlendirmek istediğiniz bağlantı ve sayfalar da birden fazla H1 etiketi kullanabilirsiniz. UX tarafında sizler içinde olumlu etkiler yaratacaktır.

Dikkat etmeniz gereken konu ise, manipule, renklerle, gizli ve aşırı başlık kullanımlarından uzak durmanız gerekiyor. Tüm sayfalarınızın, yani orta değerli sayfalarınız için H1 işaretlerini kullanırken dikkat etmelisiniz.

Sonuç;

Birden fazla H1 etiketi kullanabilirsiniz. Semantik SEO çalışmalarınızda size katkı sağlayacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 10 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,70. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

İlginizi Çekebilir

pagespeed analytics

Page Speed Analytics js Sorunu Çözümü

Leverage Browser Cache analytics.js Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte kullanıcılar zaman ile yarışmaya başladı. Google …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir