Home / SEO / H1 Etiketi Nasıl Kullanılır? H1 Tags Birden Fazla Kullanılır mı?
h1 etiketi kullanım

H1 Etiketi Nasıl Kullanılır? H1 Tags Birden Fazla Kullanılır mı?

H1 etiketi konusu çok tartışıla gelmiş bir konudur. Web sitenizin HTML5 şablonlardan oluşturulduğunu düşünecek olursak, H1 etiketlerini nasıl ve nerede, kaç adet kullanmanız gerektiğini daha rahat anlayacaksınız.

Sitemin şablonu birden fazla H1 etiketi içeriyor. Bu bir sorun mu?

H1 etiketini bir sayfada birden fazla kullanabilirsiniz

Bu durum sizi şaşırtıyor olabilir, lakin HTML5 bir şablonda sayfaların önem derecesini belirtmek için semantik olarak birden fazla h1 etiketi kullanabilirsiniz. Google çalışanı John Muller H1 etiketleri için harika bir video yayınladı ve sizlerinde aklında sorular kalmaması adına, videoyu sizlerle paylaşıyorum.

Bazı sitelerde birden fazla H1 başlık var. Kötümü? John Muller cevaplıyor.

H1 etiketini birden fazla kullanmanın çok iyi göründüğünü ve semantik seo çalışmalarında faydalı olduğunu John Muller doğrulamaktadır. Yıllardır tartışılan bir konudur, bir sayfada kaç adet h1 etiketi kullanılacağı konusunda sayısız içerik ve forum tartışması gerçekleştirilmiştir. Özel bir bağım ve hayranlığım olan John Mullerin bu konuya açıklık getirmesi gerçekten çok iyi oldu.

H1 etiketlerini nasıl kullan malısınız?

Sitenizin ve sayfanızın amacını net bir şekilde anlatacak ve yönlendirmek istediğiniz bağlantı ve sayfalar da birden fazla H1 etiketi kullanabilirsiniz. UX tarafında sizler içinde olumlu etkiler yaratacaktır.

Dikkat etmeniz gereken konu ise, manipule, renklerle, gizli ve aşırı başlık kullanımlarından uzak durmanız gerekiyor. Tüm sayfalarınızın, yani orta değerli sayfalarınız için H1 işaretlerini kullanırken dikkat etmelisiniz.

Sonuç;

Birden fazla H1 etiketi kullanabilirsiniz. Semantik SEO çalışmalarınızda size katkı sağlayacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 14 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,79. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

İlginizi Çekebilir

backlink çalışma stratejileri

En Özel Backlink Alma Yöntemleri

Backlink öldü, backlinkler artık tarihi oldu şeklinde her gün yeni bir paylaşımla karşılaşılsa da backlinklerin …

2 yorum

  1. İsmail Gülmez

    Elinize sağlık hocam çok yararlı bir konu. Ben de fazla kullanmak yarar mı zarar mı diye araştırıyordum bu işlerde yeniyimde.

  2. Bu zamana kadar aklıma takılan en küçük detayda bile acaba Müslüm Aslantürk ne demiştir diye sizin yazılarınızdan ya da youtube videolarınızdan faydalandım. Tüm videolarınızı izledim ve onlar için bir word dosyası yaptım (video içeriği ve linki şeklinde)

    Ben yaptığım işte en iyisi olacağım. Benim sitem rakiplerim arasında en iyi olacak ve bunun benden sonra en büyük sebebi sizin paylaştığınız bilgiler olacak. Allah sizden razı olsun. Başarılarınızın devamını diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir