Home / Google / İçerik Anahtar Kelimeler Alanı Kaldırıldı
İçerik Anahtar Kelimeler Alanı Kaldırıldı

İçerik Anahtar Kelimeler Alanı Kaldırıldı

Google yeni yaptığı bir duyuruyla Search Console üzerinden “içerik anahtar kelimeler” bölümünü kaldırdığını açıkladı. Google bot’nun sayfaları tararken bulduğu kelimelerin gösterildiği bir araç olarak görev yapıyordu. Sitenizde en çok kullanılan anahtar kelimeleri görebildiğiniz, herhangi bir saldırı durumunda sitenize gizlenen kelimeleri gördüğünüz bir araç olarak kullanılıyordu.

Webmasters tools’da anahtar kelimeler bölümünü gören kullanıcıların kafası karıştığı için bu bölümün kaldırılmasına karar verildi. Web sitenizdeki herhangi bir sayfayı “Google gibi getir” seçeneği ile kontrol edip, botların sayfanızı nasıl çektiğini görebiliyorsunuz. Ayrıca siteniz herhangi bir saldırı aldığında bunu çeşitli yöntemlerle size bildiriyor veya otomatik engellemelerle saldırılardan kurtulmanızı, sitenize etki etmemesini sağlıyor.

Sayfalarınızda kullandığınız kelimeler, anahtar kelimeler sayfaların ne hakkında olduğunu anlatmak için botlar ve ziyaretçiler için hala önemli. Google sistemleri ne kadar gelişmeye devam etse de içeriklerde anlatılmak istenen, anahtar kelimelerle vurgulanmazsa botlar bunu algılayamaz. Bu nedenle içerikleri anlatan anahtar kelimeleri kalite yönergelerine uygun bir biçimde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yapılan değişikliği sadece karışıklıkları engellemek için atılan bir adım olarak düşünebilirsiniz. Anahtar kelime kullanımı hala önemini koruyor ve SEO açısından herhangi bir değişiklik teşkil etmiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

İlginizi Çekebilir

Saldırıya Uğramış Web Siteyi Kurtarmanın 10 Yolu

Saldırıya Uğramış Web Siteyi Kurtarmanın 10 Yolu

Web siteniz saldırıya uğradığı zaman ne yapacağınızı biliyor musunuz? Endişelenmeyi bir kenara bırakıp öncelikle nereden …

Yorumlar

  1. Önceden İçerik Anahtar Kelimelerine bakarak stratejimizi daha rahat belirliyorduk. Kaldırılması yeni kullanıcılar için pekte iyi olmamış diyebiliriz. Deneyimliler zaten almış başını gitmiş. Neyse, yinede seo’ya devam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir