Home / Kurumsal SEO Danışmanlığı
Kurumsal SEO Nedir?

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal SEO Nedir?

Kurumsal SEO, kişisel sitelerin haricinde kurumsal olarak genel olarak ürün satışı yapan siteler için yapılan SEO’ya verilen isimdir. Kurumsal SEO hizmeti veren kişiler sektörde daha önce bilgili olmalı ve iyi bir şekilde anahtar kelime analizi yapmalıdır. Kurumsal SEO çalışmaları başlangıçta site içi düzenlemeler yapılarak sonrasında site dışı SEO işlemlerine geçilme aşamalarıyla oluşmaktadır. Bir Kurumsal SEO hizmeti aldığınızda uzman tarafından satışını yaptığınız ürünün hangi yollardan satıldığı, hangi kitleye hitap ettiği, ne tür aramalar sonucu satış yapıldığı gibi birçok araştırma yapıldıktan sonra çalışmalara başlanması gerekmektedir. Aksi taktirde normal bir SEO çalışmasında farkı olmayacaktır.

kurumsal

Kurumsal SEO Nasıl Yapılır?

Site için SEO bakımında Kurumsal SEO çalışmalarının en büyük payını alan kriter mobil uyumluluktur. Çünkü günümüzde bilgisayarların yerini telefon ve tabletler almaya başladı ve ürün alacak kişiler bu cihazları kullanıyor. Mobil uyumlu bir site hazırlayarak sipariş ve üyelik işlemlerini hızlandırmak müşteri kaybetmemenizi sağlayacaktır. Ayrıca çok detaylı ve tamamlanması zor bir üyelik sistemi yaparsanız müşteriler üye olmaya çalışırken vazgeçip başka sitelere yönelebilmektedir.

Kurumsal siteler mobil uyumlu olması gerektiği kadar sosyal medya platformlarında aktif bir şekilde rol almalıdır. Ayrıca Facebook, Twitter ve Google Plus gibi müşteriler ile etkileşim sağlanan alanlarda müşteri yorumlarına önem vermeli ve tarafına gönderilen mesajlara kısa bir sürede yanıt vermelidir.

e-ticaret

Kurumsal SEO çalışması ve Google Adwords reklamlarını karşılaştıracak olursak; Adwords kısa sürede az maliyetli gibi görünse de uzun süreler bu döngü süreceğinden dolayı geniş bir bütçe harcamanız gerekecektir. Avantajı ise SEO ile uğraşmadan müşterilerine ulaşabilirsiniz. Fakat Kurumsal SEO hizmetleri Adwords ücretlerine göre daha az ücret gerektirir ve sadece bir kelimede değil birçok anahtar kelime ve etiket üzerinden ürününüzü tanıtabilme olanağı sağlar.

ssl

Kurumsal siteler için bir diğer SEO tavsiyesi domain süresi, domain gizliliği ve SSL korumasıdır. Kurumsal sitelerin çoğunluğunda alışveriş yapıldığından dolayı ödeme yapılan sayfalarda mutlaka SSL sertifikası bulundurmalısınız. Bu hem müşterilerinizin güvenliğini sağlayacak hemde Google’ın SSL sertifikasına arama sonuçlarında öncelik tanıdığı için sıra yükselmenize katkı sağlayacaktır. Domain süresi ise bir yıllık yerine daha uzun süreli kayıt işlemi yaparsanız, “kapanmayacağız, uzun süre buradayız” gibi bir anlam yüklemiş olacaksınız. Ayrıca whois bilgilerinizi gizlememek size fayda sağlayacaktır.