Home / SEO / Piramit SEO Tekniği Nedir? Nasıl yapılır?
Pramit SEO Tekniği Nedir? Nasıl yapılır?

Piramit SEO Tekniği Nedir? Nasıl yapılır?

Piramit SEO Tekniği diğer SEO tekniklerinden farklı olarak uygulanan bir tekniktir ve etkili bir teknik olduğunu söylemek mümkündür.

Piramit SEO Tekniği Nasıl Uygulanır?

Piramit SEO Tekniği tersten gelim ve düzden gelim olarak iki farklı şekilde uygulanmaktadır. Lakin algoritmanın en doğru ve etkili şekli tersten gelim mantığıdır. Algoritmayı anlamanız için örneklerle ve video ile açıklama yaptım. Tersten gelim mantığı ile ilk öncelikle ana anahtar kelimenin, yan kelimeleri yani alt maddeleri için içerikler üretilmektedir. Üretilen içeriklerin bitmesinden sonra ana makale yani ana anahtar kelime için genel makale oluşturulur ve makale içerisinde daha önce yazılmış olan alt anahtar kelime içeriklere link yönlendirilmesi yapılarak ilerleyen iç link sistemi kurmada en etkili SEO Teknikleri içerisinde yer almaktadır.

pramitin uygulanma şeması

 

Uzun yıllardır kullandığım Piramit SEO Tekniği ile başarılı sonuçlar elde ettiğimi söylemek mümkündür. Peki algoritma düzden gelim mantığında neden çok işe yaramıyor? İlk etapta genel içerik oluşturulurken link yönlendirmesi yapmak mümkün olmayacaktır. Çünkü alt anahtar kelimeler ile ilgili içerikler bulunmamaktadır. Genel makaleyi okuyan ziyaretçilerde, makale içerisinde geçen bir terimi veya alt anahtar kelimenin ne anlama geldiğini merak edebilir. Makale içerisinde yönlendirilen kaynak bulamayacağı için ziyaretçi farklı bir sitede arama yapmaya devam edecektir. Buda sitede kalma oranını ve içerik otoritenizi olumsuz yönde etkileyecektir. Tersten gelim mantığı ile en son olarak oluşturulan genel içerik kusursuz olacaktır. İçerik içerisindeki yönlendirmeler ile iyi bir kullanıcı deneyimi elde etmiş olacaksınız. Peki, bu teknik hangi sektörler için işe yaramaktadır derseniz. Tüm sektörlerde kullanabileceğiniz ve yüksek oranda başarı elde edeceğiniz bir tekniktir. Canlı yayınlarımda bir çok SEO Tekniği paylaşmaktayım, bu teknikte kullandığım teknikler arasında en organik “doğal” yöntemler arasında yer almaktadır.

Piramit SEO tekniği videosunu izledikten sonra aklınıza takılan sorular olursa lütfen yorum alanından bana ulaştırınız. Tekniğin etkili olmasını etkileyen diğer unsurlardan biri ise, alt anahtar kelime içeriklerin ve genel içeriğin özgün ve araştırma yapılarak oluşturulmasıdır. Çok fazla emek vermeniz gerektiğini söyleyebilirim. Alt içeriklerin için kesinlikle acele etmeyin, iyi bir araştırma yaparak en kaliteli içeriği üretmek için uğraşın. Genel içerik için ise tüm tecrübe ve bilgi birikimlerinizi kullanmanız gerekiyor. Görseller, video açıklamaları ile zengin bir ana içerik oluşturmanız gerektiğini unutmayınız.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 11 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,27. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

İlginizi Çekebilir

category url kaldırma

WordPress Category Yazısı Nasıl Kaldırılır?

WordPress category yazısını nasıl kaldırabilirsiniz? Kategori yapılarını değiştirmek için yapmanız gerekenler? Category yazısı isim değişikliği …

9 yorum

 1. Hasan Yasin Türkyılmaz

  Paylaşım ve anlatım güzel. Daha fazla çalışma bekliyoruz sizlerden. Teşekkürler

 2. Gülsüm Buğra

  Hocam siteniz bence bugüne kadar gelmiş geçmiş en iyi seo sitesi. Tüm içerikler videolar kusursuz.

 3. Hocam merhabalar;
  Ana başlıgı belirlemek sorun degil de alt aramalari ucretsiz olarak belirleyebilecegimiz bir arac var mi?

 4. Çok güzel bir seo tekniği hocam. Lütfen sürekli böyle bilgileri bizlerle paylaşın. Sizin eğitim videolarınızın tamamını izledim, hatta pc me indirdim hepsini. Daha sık yazı yazarsanız hocam bizlerde sayenizde öğrenmeye devam ederiz.

 5. İşini bilen nadir insanlardansınız, merakla yeni canlı yayın videolarınızı bekliyor olacağız. Sevgiler.

 6. Hocam seo da tartışmasız bir isim siniz. Sayenizde adam gibi seo öğreniyoruz.

 7. güzel paylaşım olmuş tebrikler.

 8. Müslüm hocam seo sektörünün kalbi bence, ne zaman haber yapsa yada canlı yayın 2, 3 gün sonra diğer seocular bakıp haber yapıyorlar. Sadece taklit ediyorlar.

 9. Hocam sizin bu tekniğinizi kullanmayan kalmadı yıla damga vurdu diyebilirim. Sizi büyük bir keyifle takip ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir