Semantik SEO Başarının Sırrıdır

Semantik SEO Başarının Sırrıdır

Aslında burada yapacağımız SEO, LSI “Letant Semantik İndexing” Semantik SEO dalına girmektedir. Eş anlamlı kelimeleri kullanarak daha fazla trafik çekeceğiz ve daha iyi konum elde edeceğiz.

Semantik SEO’nun Faydaları

Türkiye genelinde hizmet veren bir siten var ise, ilk kaynağımız bir sözlük olacaktır. Anahtar kelimelerimizin eş anlamlılarını bulmamız gerekiyor. Merak etme Google Rankbrain eş anlamlı kelimeleri algılamakta son derece marifetlidir. Google’ın sürekli tarama nedeni hem güncel konuları yakalamak, hemde farklı içerikler bulmaktır. Daha öncede değindiğim gibi, arama motoruna elinde olmayan bir kaynak verdiğinde gözdesi haline gelirsin. Bu durumu sıkça tekrarlar ve içerik kaliteni korursan, SERP sonuçlarında ki hayallerine kavuşabilirsin.

Neden Semantik SEO yapman gerekiyor. Veri tabanları aynı başlıklarda yüzlerce konu var ve bir çoğunun içerikleri dahi birbirine yakın bu yüzden eski popüler siteler genellikle ilk sayfada görünürler. Sitenin yeni olması eski bir siteyi geçemeyeceğin anlamına gelmez. Sadece genel yapılan hata, daha önce yapılmış ve yayınlanmış içeriklere aynı kelime grupları ile yüklenmektir. Kurumsal sitemi ilk açtığım da, tek yaptığım şey semantik SEO yapmak oldu. İlk ayında ilk 3 içerisinde yer almasını sağlamış oldum. SEO’da altın kural, yapılmayanı ve gözden kaçanı bulmaktır diyebilirim. Şu ana kadar okuduğun tüm maddelerde sana Semantik SEO’dan bahsettiğimi umarım anlamışsındır. Amacımız kimsenin yapmadığını yapmak.

Makale ve başlıklarında, anahtar kelimelerin ile birlikte eş anlamlı kelimeler kullandığında başarıyı göreceksin. Bunu alışkanlık haline getirmeni ve pes etmemeni tavsiye ederim. Google’a istediğini yani farklı olan içeriği vermeyi öğrenmelisin.