Home / SEO / SEO Hizmeti Almanız İçin Başlıca Nedenler?
seo hizmeti çalışmaları

SEO Hizmeti Almanız İçin Başlıca Nedenler?

Web sitenizin arama motorlarında daha iyi bir performans sağlaması adına SEO çalışmalarına ihtiyacınız bulunmaktadır. Peki, yeni bir web siteniz var ve SEO hakkında hiç bir bilgiye sahip değilsiniz. Neler yapmanız gerekiyor, hizmet almadan önce dikkat etmeniz gerekenler nelerdir? Neden SEO Hizmeti almalısınız? inceleyelim.

SEO Hizmeti Nedir?

SEO Hizmeti, websitenizin organik arama sonuçlarında “SERP” iyi konumlarda çıkması için verilen teknik çalışmaları kapsamaktadır. Yeni başlıyor iseniz ilk olarak seo nedir içeriğime göz atarak genel bilgilere sahip olabilirsiniz. Peki, seo hizmeti neleri kapsamaktadır?

Öncelikle verilecek olan hizmetler seo uzmanı ve seo ajanslarına göre değişkenlik göstermektedir. Lakin genel hatları ile değerlendirmek gerekir ise, her seo çalışmasında olması gerekenler.

SEO Hizmeti Detay

 • Web sitenizin arama motorlarına eklenmesi.
 • Site haritanızın oluşturulması ve Google search console’a gönderilmesi.
 • Google Analytics kaydının yapılması.
 • Site içeriklerik optimizasyonları.
 • Kategori, menü optimizasyonu.
 • Resim, video ve alt açıklamaları ve optimizasyonu.
 • Yapısal veri hatalarının giderilmesi.
 • Web geliştirme.
 • Sayfa hız optimizasyonu “Page Speed”
 • Bağlantı kurma, tanıtım çalışmaları.
 • Anahtar kelime tespiti.
 • Rakip ve piyasa araştırma.
 • UX deneyimi.
 • Mobil uyumluluk ve geliştirme.
 • Google güncellemelerine göre sitenin optimize edilmesi.

Temel seo adımlarını oluşturmaktadır. Hangi firmadan veya seo uzmanından hizmet alırsanız alın, yukarıdaki çalışmaların yapılması bir zorunluluktur diyebilirim. Ben kurumsal seo hizmeti almak isteyenler için ekibim ile seo ajansı olarak hizmet vermekteyim.

SEO Hizmeti Fiyatları

Hizmet almaya karar vermeden önce biraz araştırma yapmalısınız. Hizmet alacağınız kurum ve kişiden en az 1 referans istemeniz gerekmektedir. Seo alanında neler yaptığını, Google!ı ne kadar yakından takip ettiğini, bir seo kitabının olup olmadığını ve başarı hikayelerini araştırabilirsiniz.

Seo hizmeti fiyatları göreceli bir kavramdır. Fiyatların değişken olmasının en belirleyici unsuru başarılı proje sayısı, kullanılan analiz programları ve çalışma detaylarıdır. Yani hizmet alacağınız uzmandan içerik desteği istediğiniz de fiyatlar değişecektir. Arama motoru pazarlama hizmeti istemeniz durumunda yine fiyatlar değişecektir. Teklif istemeden önce tam olarak neler istediğinizi belirtmek gerekmektedir. Bu sayede daha sağlıklı seo ücretleri karşınıza çıkacaktır.

Google SEO Hizmeti Nedir?

Google seo hizmeti, sitenizin google’a uyumlu hale getirilmesi için yapılan teknik düzenlemelerdir diyebiliriz. Çalışmalar tamamen Google kalite yönergeleri, güncellemeleri ve tekniklerine göre yapılmaktadır.

Seo hizmeti almadan önce araştırma yapmayı unutmayın. En az bir kaç firmadan teklif alabilirsiniz. Sizlere garanti ve süre veren firma ve şahıslardan uzak durmanızı tavsiye ederim.

Google resmi makalesine göz atın; SEO’ya mı ihtiyacınız var?

Google SEO Kılavuzana göz atın; Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Başlangıç Kılavuzu

Yukarıda verdiğim kılavuzlar hizmet almadan önce daha net bilgilere ulaşmanızı sağlayacaktır. Yine takıldığınız sormak istediğiniz konular olur ise bana yorumdan sorabilirsiniz.

SEO hizmeti almadan önce dikkat etmeniz gerekenleri ve genel hizmet detaylarını anlatmaya çalıştım. Daha fazla bilgi ve hizmet için seosefi.com/seo adresinden teklif alabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

İlginizi Çekebilir

Woocommerce URL yapısı

Woocommerce URL Yapısı Nasıl Özelleştirilir?

Woocommerce URL yapısı nasıl değiştirilir? WordPress woocommerce eklentisi URL adreslerinin özelleştirilmesi ve düzenlenmesi. İçerik Woocommerce Nedir?Woocommerce …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir